1. A třída: TJ Sokol Dolní Žandov - FC Františkovy Lázně 1:2 p (1:0)

20.08.2015 08:14

Místo: tráva. Počet diváků: 50.

Františkovy Lázně remizovali v Dolním Žandově

Dolní Žandov přivítal v prvním utkání letošního ročníku I. A třídy na svém hřišti Františkovy Lázně, které sestoupili z krajského přeboru. Vyrovnané utkání nakonec skončilo 1:1.

Začátek utkání vyšel lépe Dolnímu Žandovu, který byl zpočátku zápasu aktivnějším celkem. Ve 23. minutě se navíc dokázal prosadit Tomáš Kuvík, který pohlednou akci domácích zakončil z malého vápna. Poté bylo utkání asi na patnáct minut přerušeno kvůli průtrži mračen. I po vynuceném přerušení však byli domácí lepším mužstvem. Další branku však vstřelit nedokázali.

V šatně Františkových Lázní zřejmě došlo ke zvýšení hlasu, protože na hřiště přišlo úplně jiné mužstvo, než nastoupilo k prvnímu poločasu. Navíc, když se v 47. minutě prosadil Jan Tržil, bylo vyrovnáno. Úvodní tlak hostujícího celku z úvodu druhé půlky ale postupně uvadal a Františkovým Lázním ani nepomohlo to, že byl v 73. minutě vyloučen za faul Lukáš Trešl. Brankovou příležitost si i v deseti lidech dokázal vytvořit Dolní Žandov, ale stav i tak zůstal nezměněn. Utkání tedy došlo až k penaltovému rozstřelu, ve kterém byli úspěšnější hostující Františkovy Lázně.

Ohlasy k zápasu

Jiří Opava: Z mého pohledu jsme měli tři tutovky hned. Vedli jsme z toho ale jen 1:0. Pak bylo přerušeno utkání kvůli bouřce. Byli jsme lepší mužstvo v první půli. Druhou půli jsme začali špatně a po faulu měli Františkovy Lázně standartu, kterou proměnili. Měli jsme šancí, že jsme mohli vyhrát klidně 5:1, ale nepodařilo se. Komentovat výkon rozhodčích raději ani nebudu. Klukům bych chtěl poděkovat za bojovnost.