1. A třída: TJ Sokol Chyše - TJ Sokol Dolní Žandov 4:1

29.09.2015 10:00

Místo: tráva. Počet diváků: 80. Rozhodčí: Štěrba Václav - Pachtová, Tůmová.

 

Chyše si poradila s Dolním Žandovem a slaví zisk třech bodů

Dolní Žandov a Sokol Chyše si vyměnili pořadatelství zápasu a tak domácím týmem byla Chyše. Ta tedy přivítala v rámci 6. kola I. A třídy právě Sokol Dolní Žandov a výměna ji prospěla. Na domácí půdě svého soka porazila 4:1.

Utkání začali lépe hosté z Dolního Žandova, kteří si v úvodních minutách vytvořili dvě gólové příležitosti. Bohužel pro hosty ani jedna z nich neskončila úvodní brankou. Ta nakonec padla v 23. minutě a postaral se o ní krásnou střelou z trestného kopu Miroslav Bouška. Úvodní branka domácí celek nakopla a v posledních pěti minutách se trefil nejdříve Erik Laurich a po něm ještě Jaroslav Lábr. Hráči tak odcházeli do šaten za propastného rozdílu 3:0.

 

Ve druhém poločase vstoupili hosté s chutí a bylo na nich vidět, že si z tříbrankového manka nedělají vrásky na čele. Mladý tým Dolního Žandova ale doplácel na svoji nezkušenost v rozhodující fázi před brankářem Metličkou. Výjimkou tomu byla 64. minuta, kdy se prosadil Tomáš Kuvík z pokutového kopu, který byl nařízen za faul Paška, který dostal červenou kartu a musel se poroučet ze hřiště. Početní výhodu však Dolní Žandov už využít nedokázal. Naopak se ještě v 81. minutě prosadil krásnou střelou asi z pětadvaceti metrů podruhé v zápase Miroslav Bouška, který stanovil konečný stav zápasu mezi Chyší a Dolním Žandovem 4:1.Ohlasy k zápasu


TJ Sokol Dolní Žandov
Josef Šrámek (Sokol Chyše): První věc je, že jsme nastoupili ve strašně kombinované sestavě, kde jsme měli čtyři hráče z béčka. Byli jsme v jedenácti lidech a na střídání jsme měli hráče, který byl zraněný. Soupeř byl, byť má mladý a do budoucna ambiciózní tým, z kraje zápasu rovnocenným soupeřem, ale to jim dlouho nevydrželo a ukázala se zkušenost našich hráčů. Mladí kluci to takticky nezvládli a to byl hlavní rozdíl mezi námi a soupeřem. Přehráli jsme je zjednodušeně zkušeností nad mládím. Jejich kluky bych pochválil za snahu, za chuť. Výborný výkon podal Bouška, který dal gól z trestného kopu a po střele z pětadvaceti metrů. Na něj je radost se dívat.

TJ Sokol Chyše
Jiří Opava(Sokol Dolní Žandov): My jsme v prvním poločase měli dvě vyložené šance, které jsme bohužel neproměnily. Oni nám dali z trestného kopu na 1:0. Máme nezkušené mužstvo a neproměňujeme brankové příležitosti, které si vytvoříme. Kluky musím pochválit za bojovnost, že jsme utkání nevypustili. Měli jsme i šance vrátit se do utkání, ale bohužel... Výsledek je pro nás celkově krutý a neodpovídá průběhu hry. Mám čtyři zraněné kluky ze základu a hlavně v obranné fázi děláme spoustu chyb.