1. A třída: TJ Sokol Dolní Žandov - FK SMB Bochov 2:0 (2:0)

12.10.2015 11:14
Místo: tráva. Počet diváků: 50. Rozhodčí: Vokoun Tomáš - Štěřík, Šmat.

Dolní Žandov si na domácí půdě poradil s Bochovem

Hráči Dolního Žandova přivítali v rámci 8. kola I. A třídy tým Bochova a už před začátkem zápasu bylo zřejmé, že je nečeká jednoduchý boj, protože v dosavadním průběhu získaly pouhé čtyři body. Po výhře 2:0 nad Bochovem se však jejich situace zlepšila a na svém kontě jich mají už sedm.

Sestava podzimu, hráč podzimu, registrovaná sekce. To jsou novinky, které pro vás chystáme. Více se dozvíte zde.

Jak na to? Registruj se!

Dolní Žandov vstoupil do utkání velmi aktivně a už po několika minutách si vytvořil šance, které mohli skončit úvodním gólem. Domácí hráči soupeře aktivně napadali na jejich polovině a Bochovským tak znemožňovali postupovat do útočné fáze hry. Navíc, když se po kombinační akci prosadil v 25. minutě Tomáš Kuvík, šel Dolní Žandov do jednobrankového vedení. Za dalších pět minut už to bylo 2:0. Domácí vypíchli bochovským protivníkům balón na jejich polovině a po dorážce z malého vápna se zásluhou Tomáše Kuvíka dostali do dvoubrankového trháku. Jejich tlak ale potom zbrzdilo vyloučení Šochrucha Šnyrcha, který dostal červenou kartu za úder hlavou do obličeje soupeře, k čemuž se také po zápase vyjádřil trenér domácích Jiří Opava. Protože se žádný z týmů už do konce poločasu prosadit nedokázal, šlo se do šaten za stavu 2:0.

Ve druhém poločase hráči Bochova pozvedli svoji herní úroveň a mnohdy nebezpečně zahrozili proti oslabenému Žandovu, jenže žádnou branku z toho vytěžit nedokázali. Žandov hrál velmi obětavě a Bochov to ani proti deseti lidem neměl jednoduché. Větší šance se hostujícímu týmu naskytla od 75. minuty. To totiž viděl červenou kartu Tomáš Hemerka za kopnutí protihráče a domácí dohrávali v devíti. Bochov se sice dostal do několika brankových příležitostí, ale na jejich konci byl bezchybný Tomáš Rada, který nakonec udržel čisté konto. V poslední minutě se sice ještě jednou červenalo a to na bochovské straně, když druhou žlutou viděl Jindřich Podskoč, ale skóre se už neměnilo. Dolní Žandov tedy zvítězil 2:0 a připsal si na své konto tři cenné body.

Ohlasy k zápasu

TJ Sokol Dolní Žandov

Jiří Opava: Šli jsme do utkání s tím, že začneme od začátku aktivně, což se nám docela povedlo a soupeře jsme na jejich polovině napadali. Soupeř pak dělal chyby a hráli jsme dobře. Narušilo nám to vyloučení, kdy se dva hráči šťuchli, soupeř řekl našemu hráči, že je svině černá a pak se šťuchli hlavami. I v těch deseti jsme hráli dobře. Do druhé půle jsme šli s tím, že to nějak musíme dohrát a klobouk dolů před klukama. Jenže pak bochovský hráč strčil do našeho hráče, ale červenou jsme dostali my. Hráli jsme v devíti, a i tak jsme si vytvořili šance. Klobouk dolů. Kluci zahráli výborně. Škoda těch vyloučení, protože kluci dostanou tresty. Rozhodčí komentovat raději nebudu.