1. A třída: FK Sokol Žlutice - TJ Sokol Dolní Žandov 6:0

24.08.2015 08:22

Žlutice ukázaly, že doma střílet umějí. Dolní Žandovu dali šest gólů

V minulém ročníku I. A třídy se Žluticím na domácím hřišti dařilo velmi dobře a většinou soupeři vstřelily i dost branek. A zdá se, že v nastaveném trendu hodlají pokračovat v letošním ročníku. V prvním domácím utkání totiž porazili Dolní Žandov 6:0.

Už od první minuty byly Žlutice lepším týmem a byla zřejmě jen otázka času, kdy se prosadí gólově. A netrvalo to dlouho. již v 4. minutě utkání otevřel skóre Libor Slivčák. Dorostenec, který hraje levého obránce vyslal z 35 metrů nechytatelnou pumelici a rozvlnil síť za zády Tomáše Rady. A to se domácí trefili v prvním poločase ještě dvakrát. V 27. minutě nejdřív Daniel Razím zvyšoval na 2:0, aby v poslední minutě prvního dějství mohl přidat svoji druhou branku a zvýšit tak skóre na 3:0.

Dolní Žandov si sice vytvořil několik příležitostí, ale ty po většinou končili v rukavicích Martina Hladkého. To Žlutice své šance proměňovali mnohem lépe. Nejdříve v 58. minutě vstřelil svoji první branku Martin Kopelent a za tři minuty už se po jeho střele vlnila síť opět. Za dalších pět minut navíc skóroval Marcel Majer. Ten tak vstřelil šestou, poslední, branku zápasu.

Ohlasy k zápasu

Radim Suchánek: Hodnocení určitě lepší než minulý týden. Mančaft se trochu zvedá. Čekali jsme, že doma můžeme uspět, ale bylo to s otazníkem. Chtěli jsme vyhrát aspoň 1:0, ale nakonec to dopadlo 6:0, což bylo větší uspokojení pro kluky. Všechny tohle je dobré, ale není to ještě to, co by to mohlo být. Pokrosy určitě děláme.